Symulator motocyklowy

Początki

Symulator motocyklowy – koncepcja nauki statycznej przy pomocy symulatora powstała w 2019 roku. Wtedy to stwierdziliśmy, że fajnie byłoby móc ćwiczyć pozycję „na sucho”, by wykształcić u ridera poprawne nawyki (odruchy warunkowe – pamięć mięśniową), dzięki czemu zaoszczędzimy czas, który mamy do wykorzystania już podczas realnej jazdy po torze. (jazda podzielona jest na ogół na 20-minutowe, bardzo cenne sesje). 

Z początku nasz symulator miał służyć do nauki wewnątrz zespołu, ale po jakimś czasie pojawił się pomysł o ewentualnych szkoleniach indywidualnych dla chętnych osób. Jak to z nowinkami technologicznymi bywa, na początku nie wszyscy byli przekonani, jakoby nauka jazdy w formie statycznej miała pokrycie w realnym świecie. Teraz, kilka lat później, już chyba nikt nie ma wątpliwości – Ta forma działa. Dowodem na to jesteśmy zarówno my sami jak i setki zadowolonych riderów, którzy odbyli kurs doszkalający pod naszym okiem. 

Na podobieństwo naszego sprzętu zaczęły powstawać inne maszyny treningowe, ale na ogół mające na celu bardziej zabawę w VR, niż faktyczny trening pozycji motocyklowej czy wyrabianie u jeźdźcy odpowiednich nawyków, związanych z pracą ciałem na motocykluNasz symulator nigdy nie był stworzony jako „zabawka”. Od początku budowaliśmy go z myślą właśnie o treningu personalnym, by doskonalić samych siebie w tym, co kochamy robić. 

Dla kogo jest nauka na symulatorze motocyklowym?

Nie ważne czy jesteś nastawiony(a) na jazdę po drogach publicznych, czy po torach wyścgiowych – Nie istotne jest także czy jeździsz na co dzień 'sportem’, 'turystykiem’, a może enduro? Każdej motocyklistce i każdemu motocykliście jesteśmy w stanie pomóc w rozwoju jej/jego obecnych umiejętności. To, czego się nauczysz, przyda się wszędzie. Wiedza jest uniwersalna, choć oczywiście inaczej podchodzimy do 'ściganta’, a inaczej do 'turystyka’ – Podejście mamy indywidualne do każdej szkolonej osoby, co jest kwintesencją naszego przedsięwzięcia. Jedyną kwestią jest to, że im więcej złych nawyków posiądziesz, tym więcej pracy (i czasu) będzie potrzebne, by to 'przestawić’. Także jedna osoba 'łapie’ szybciej, druga wolniej – każdy z nas jest inny.

Jak wygląda szkolenie i czego się nauczysz?

szkolenie motocyklisty na symulatorze motocyklowym

Nasze zajęcia prowadzone są w kilku formach:

 • indywidualne (1 os),
 • indywidualne (2 lub 3 os),
 • masowe (4+ os)

W każdym przypadku, szkolenie zaczyna się częścią teoretyczną, gdzie omawiamy kwestie techniki jazdy motocyklem jak dosiąść motocykl, jak skręcać, gdzie się trzymać, gdzie się nie napinać, gdzie patrzeć, itp. Nie zabraknie także ciekawostek i prostego do zrozumienia objaśnienia jak działa motocykl i co możemy zrobić, żeby pomóc jemu i sobie we wspólnej jeździe.

Następnie, rozpoczyna się część praktyczna, w której zobaczysz to, o czym wcześniej usłyszałeś(aś) przy teorii – dosiad i konkretne kwestie z tym związane, najczęstsze błędy i złe nawyki riderów, poprawne praktyki oraz sugestie indywidualne, aby (uwzględniając Twój obecny poziom zaawansowania) móc stworzyć plan nauki na najbliższy czas – Wszystkiego na raz nie będziesz w stanie przyswoić.

Na końcu podsumowujemy wszystko, co przerobiliśmy i wyciągamy wspólne wnioski, punktując konkretne kwestie indywidualne do 'ogarnięcia’ – od najważniejszych, po te 'kosmetyczne’.

Ile trwa szkolenie i jaki jest koszt?

Pierwsze szkolenie u nas, czyli takie, które składa się z teorii i praktyki, zajmuje przeważnie między 2, a 3 godziny. 

Na czas trwania szkolenia wpływa m.in.:

 • zakres szkolenia, który ustala się z kursantem(ami),
 • tempo chłonięcia wiedzy teoretycznej przez kursanta(ów),
 • tempo chłonięcia nowych nawyków w praktyce,
 • chęć poszerzenia (rozwinięcia) wiedzy na konkretny z omawianych tematów,
 • kondycja fizyczna (i szczere chęci) kursanta. 🙂
Koszt, to:
 • 1 na 1 – 290 zł/godz,
 • w dwie osoby – 220 zł/godz za osobę,
 • w trzy osoby – 180 zł/godz za osobę,
 • 4+ os – do ustalenia indywidualnie.

Imprezy masowe:

Indywidualnie wyceniamy nasz udział oraz dojazd z symulatorem – Wymagamy rezerwacji terminu wraz z wpłatą zaliczki ze znacznym wyprzedzeniem.

Jak umówić się na szkolenie? Gdzie się ono odbywa?

Na szkolenie umawiamy się poprzez firmowy messenger (dostępny także jako okienko chatu po prawej u dołu ekranu na stronie, na której się znajdujesz).

Terminy ustalamy indywidualnie z każdym chętnym lub reprezentantem grupy.

Dostępność terminów zależy od konkretnego okresu w roku – W sezonie mnóstwo czasu spędzamy na torach wyścigowych Europy, co oznacza, że nie jesteśmy w stanie przeprowadzać częstych szkoleń.

Szkolenia odbywają się w naszej siedzibie – Adres TUTAJ

Co musisz mieć ze sobą?

Udział w szkoleniu wymaga posiadania przez uczestnika kilku rzeczy:

 • pełne ubranie motocyklowe,
 • woda do picia,
 • ręcznik,
 • koszulka na zmianę, jeśli nie używasz na co dzień odzieży termicznej pod kombinezon,
 • voucher fizyczny, jeśli szkolenie otrzymaliśmy jako prezent

Motocykl na symulatorze, na którym ćwiczymy, to Suzuki GSXR 600.

Dopuszcza się wpięcie maszyny osoby szkolonej za osobną opłatą w wysokości 500 zł.

Szkolenie na prezent 🙂

Istnieje możliwość zakupienia vouchera na szkolenie na symulatorze.

Voucher ma formę fizyczną – można go nabyć osobiście u nas w siedzibie (adres w dziale 'kontakt’) lub wysyłkowo kurierem – po przedpłacie na konto (wysyłka +20 zł).

Inne Usługi: